Průvodce posilováním
břišních svalů


Cviky na břicho  >  Cviky na boční břišní svaly

Cviky na boční břišní svaly

Chcete posílit boční břišní svaly? Našli jsme pár tipů pro efektivní posilování.

Boční břišní svaly patří mezi tři skupiny břišních svalů (společně s horními a spodními). Posilování břišních svalů patří mezi nejčastější aktivitu ve fitness a posilovnách. Dokonale vyrýsované, nebo ploché břicho patří mezi vysněné cíle téměř všech cvičících. Jak na něj?

Zaměřme se pouze na cviky a na konci článku si ještě něco řekneme k výživě, které je pro posilování břišních svalů nesmírně důležitá.

Top cvik na boční břišní svaly

Většina cviků na břišní svaly se zaměřujeme na jejich horní část (zkracovačky, sedy-lehy), na boční svaly platí jiné cviky:

  • sklapovačky střídavě k jednomu a druhému boku - klasika, které nezklame, klasické sklapovačky, ale ve zvedání míříte k pravému a levému boku)

Také se vám břišní svaly schovaly pod vrstvu tuku? Pro dokonale vyrýsované břišní svaly je totiž velmi důležitá správná výživa. Důležitý je přísun bílkovin (pro cvičící asi 2,5 gramu / kg váhy), tuky omezte na minimum.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 25. 1. 2013


Další novinky

7 důvodů, proč mít doma balanční podložku Dome Advance

Balanční podložka inSPORTline Dome Advance je geniální pomůcka pro cviky na břicho, celkový fitness trénink i rehabilitaci. Má 2 přídavná madla pro maximální variabilitu cviků, základnu z tvrzeného PVC a vyrábí se ze zdravotně nezávadných materiálů.

16. 2. 2016

všechny novinky