Průvodce posilováním
břišních svalů


Cviky na břicho  >  Cviky na břicho po porodu

Cviky na břicho po porodu

Na tělesných dispozicích, vůli a jídelníčku záleží, zda se postava ženy po porodu vrátí do původního stavu. Dosáhnout se toho dá posilováním nebo aerobním pohybem.

Mírné cvičení břišních svalů může začít už druhý den po porodu, cílené pak po šestinedělí, a musí být pravidelné. Každý druhý den se doporučují série cviků na šikmé břišní svaly a asi za měsíc i na přímé svalstvo. 

Bříško pevnější než před dítětem

K těmto aktivitám jsou přímo stvořené posilovače břišních svalů řady AB z e-shopu inSPORTline pro efektivní domácí cvičení, které se dají v akcích pořídit pod tisíc korun.

Posilování po porodu lze doplnit kalanetikou, pilates nebo bodystylingem. Pokud se však během těhotenství zvýšily na těle tukové zásoby, pomůžou jedině aerobní aktivity jako běh, spinning, jízda na kole nebo rychlá chůze, vykonávané alespoň půl hodiny v kuse. Intenzivnější trénink se má zařadit ale až po ukončení kojení. 

Mnohé maminky, které pojaly cvičení velmi zodpovědně, mají břicho pevnější než před těhotenstvím, a stačí jim ho udržovat několika cviky týdně.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 13. 4. 2014


Další novinky

7 důvodů, proč mít doma balanční podložku Dome Advance

Balanční podložka inSPORTline Dome Advance je geniální pomůcka pro cviky na břicho, celkový fitness trénink i rehabilitaci. Má 2 přídavná madla pro maximální variabilitu cviků, základnu z tvrzeného PVC a vyrábí se ze zdravotně nezávadných materiálů.

16. 2. 2016

Jak na pevné břicho do plavek?

Letní sezóna je v plném proudu, a chcete-li se blýsknout v dvoudílných plavkách, možná máte co dohánět. S našimi účinnými cviky na břicho to zvládnete.

23. 6. 2015

všechny novinky