Průvodce posilováním
břišních svalů


Cviky na břicho  >  Nejúčinnější cviky na břicho

Nejúčinnější cviky na břicho

Hledají-li nejúčinnější cviky na břicho muži, zaměřují se obvykle více na nabírání svalů, a ženy zase na hubnutí. Nabízíme vám tipy pro oba druhy cvičení.

Posilování břicha nejlépe zajistí klasické lavice a věže, které lze pořídit i v kombinaci s bench-pressem a závažím pro přidávání zátěže. Hodně se prodávají také závěsné hrazdy a speciální posilovače břicha, často účinné i pro zpevnění zad, jejichž svalstvo je s břišním propojeno. Cviky na břicho, třeba zkracovačky (sedy – lehy), prováděné na těchto strojích, mají celkově větší efekt a nepřetěžují další partie těla.

Hubnutí břicha je vysoce účinné například s oblíbenou pomůckou zvanou rotana. Doporučujeme rotační disk pro štíhlou linii s digitálním počítadlem za 290 korun. Své zkušenosti s rotanou popisuje paní Hana: „Kvůli prostoru si nemůžu dovolit větší cvičební stroje. Přestože je malá, dá se na ní pořádně zapotit. S kombinací správně zvoleného jídelníčku ubývají kila sama,  a ještě posilujete a formujete problematické partie. Cvičím ráno a večer po 10 minutách a jsem moc spokojená.“ Vynikající výsledky při odbourávání přebytečného tuku poskytuje také moderní fitness stroj – vibromasážní pás, například inSPORTline Rexabelt za 5 690 korun.

Sdílejte článek

Zveřejněno: 17. 10. 2014


Další novinky

7 důvodů, proč mít doma balanční podložku Dome Advance

Balanční podložka inSPORTline Dome Advance je geniální pomůcka pro cviky na břicho, celkový fitness trénink i rehabilitaci. Má 2 přídavná madla pro maximální variabilitu cviků, základnu z tvrzeného PVC a vyrábí se ze zdravotně nezávadných materiálů.

16. 2. 2016

všechny novinky