Průvodce posilováním
břišních svalů


Cviky na břicho  >  Nestíháte posilovnu? Cvičte břicho doma, třeba na míči

Nestíháte posilovnu? Cvičte břicho doma, třeba na míči

Venku je sychravo a jít do posilovny či fitka je to poslední, co by se vám chtělo? Snadná pomoc, cviky na břicho, aby bylo v létě pěkné do plavek, můžete dělat i v soukromí svého domova.

Pomůže vám například cvičení na gymnastickém míči. Posílíte s ním nejen povrchové, ale i hluboko uložené břišní svaly. Ty se zapojí, když budete chtít na míči udržet rovnováhu. Navíc je míč vhodný i pro lidi s nadváhou, na rozdíl např. od švihadla. Je také ideální odbourávač stresu. Na cvičení se totiž musíte soustředit, tudíž si při něm úplně vyčistíte hlavu od každodenních starostí.

Pro efektivní cvičení na gymnastickém míči je nutný správný sed

Posaďte se na míč vzpřímeně, aby byla hlava v prodloužení páteře, poněkud vpředu, a část váhy přeneste na nohy. Chodidly se opřete o zem a mějte je zhruba na šířku ramen. Cvičte pomalu, plynule dýchejte a stále udržujte kontakt s míčem. Některé míče vás zároveň i promasírují (viz obrázek).

Platí, že právě ženy by měly více než 50 % posilovacích aktivit zaměřit na břicho. Všechny známé cviky jsou prospěšné, ale vždy musí být prováděny tahem, a ne švihem.

 

Sdílejte článek

Zveřejněno: 23. 11. 2015


Další novinky

7 důvodů, proč mít doma balanční podložku Dome Advance

Balanční podložka inSPORTline Dome Advance je geniální pomůcka pro cviky na břicho, celkový fitness trénink i rehabilitaci. Má 2 přídavná madla pro maximální variabilitu cviků, základnu z tvrzeného PVC a vyrábí se ze zdravotně nezávadných materiálů.

16. 2. 2016

všechny novinky